Inžinierske centrum Siemens Mobility v Žiline výrazne rastie. Čoskoro sa sťahuje do nových priestorov na Obchodnej

11.05.2022

Inžinierske centrum Siemens Mobility zamestnáva viac ako 500 špecialistov z oblasti zabezpečovacích železničných systémov a elektrifikácie. V tomto roku plánuje rozšírenie o ďalších 150 nových pracovných pozícií.

Spoločnosť Siemens Mobility podpísala so spoločnosťou Reinoo zmluvu, ktorou sa zaväzuje k podpisu finálnej nájomnej zmluvy v novej administratívnej budove Obchodná 1. Do modernej budovy sa presťahuje celé žilinské Inžinierske centrum vrátane laboratórií, a to najneskôr na jeseň 2023.

Existujúce priestory na adrese J. M. Hurbana 21, kde sídli Inžinierske centrum od roku 2010, už nie sú kapacitne dostačujúce. V budove Obchodná 1 bude spoločnosť Siemens Mobility disponovať 4 poschodiami a celková nájomná plocha bude približne 7000 metrov štvorcových.

Časť plochy bude pripravená na umiestnenie laboratória, ktoré vyžaduje špecifickú úpravu priestoru. V laboratóriu prebieha testovanie hardvéru a softvéru pre železničnú infraštruktúru, ktorý je v žilinskej pobočke konfigurovaný. Už čoskoro spoločnosť očakáva dodanie nových zariadení, ktoré ešte výraznejšie rozšíria moderné technológie laboratória pre potreby práce na medzinárodných projektoch.

„Som veľmi rád, že budeme môcť našim zamestnancom ponúknuť ešte modernejšie pracovné prostredie v budove, ktorá bude disponovať nielen ergonomickými pracovnými miestami, ale zároveň myslí aj na wellbeing našich zamestnancov, na ktorý v našej spoločnosti kladieme veľký dôraz. Relaxovať budú môcť nie len v rámci oddychových zón v priestoroch spoločnosti, ale aj na zelenej streche s panoramatickým výhľadom,“ hovorí Rastislav Kušpál, vedúci Inžinierskeho centra Siemens Mobility, s. r. o.Inžinierske centrum v Žiline sa v priebehu uplynulých rokov stalo neoddeliteľnou súčasťou vývojového ekosystému koncernu Siemens Mobility celosvetovo a to predovšetkým vysokou úrovňou kvality výkonov. Najviac cenení sú práve zamestnanci, ktorí sú veľmi skúsení, profesionálni a nastavili vysoký štandard kvality odvedenej práce, čo je v rámci oblasti železničných technológií veľmi dôležité.

„Naše technológie zaisťujú bezpečnosť na železnici a chránia tak ľudské životy!“ hovorí Branislav Voška, konateľ spoločnosti Siemens Mobility, s. r. o. „Rozhodnutie o presťahovaní sa do nových priestorov bolo jednoznačné, je to záväzok a jasný dôkaz dlhodobého záujmu rozvíjať aktivity v tejto oblasti. Verím, že nová budova poskytne našim zamestnancom ideálne zázemie pre prácu aj odpočinok,“ dodáva R. Kušpál.

Osemposchodová novostavba administratívnej budovy ponúkne inovatívny koncept kancelárskych a obchodných priestorov v najvyššom štandarde. Súčasťou budovy bude aj podzemné parkovisko. Dominantou je oddychová strešná zóna s úžasným panoramatickým výhľadom, ktorá ponúkne priestor na relax či organizovanie rôznych eventov.

Úpravy v okolí budovy pozostávajú z vytvorenia vegetačných úprav prírode blízkeho charakteru, vybudovania komunikácií pre peších z prírodných materiálov a doplnenia prvkov drobnej architektúry. Cieľom výstavby je získanie prestížnych certifikátov LEED PLATINUM a WELL PLATINUM.

„Dôvera spoločnosti Siemens Mobility nás veľmi teší a považujeme ju za potvrdenie toho, že stavať kvalitné a ekologicky udržateľné budovy je budúcnosťou realitného developmentu. Sme radi, že v Siemens Mobility ocenili okrem modernej architektúry a technologických riešení aj zeleň či verejné priestory, ktoré sú súčasťou projektu. Zároveň ich rozhodnutie poukazuje na význam výstavby kvalitných kancelárii aj pre mesto Žilina, keďže poskytujú priestor pre pracovné miesta v sektore s pridanou hodnotou,“ hovorí Milan Dubec, CEO spoločnosti Reinoo.