Rezidenčný projekt Zelené Vlčince zahájil tretiu etapu výstavby, pribudne v nej 74 nových bytov

3.05.2022

Žilinská developerská spoločnosť Reinoo pokračuje v budovaní svojho doposiaľ najväčšieho rezidenčného projektu Zelené Vlčince. Po ukončení výstavby vznikne v Žiline bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním.

Prvá etapa Zelených Vlčiniec odštartovala v roku 2019, v rámci nej sa postavili dva osempodlažné bytové domy so 142 bytmi. V druhej etape zahájenej o približne rok neskôr postavil developer ďalšie dva bytové domy obsahujúce 148 bytov. Momentálne je v plnom prúde výstavba tretej etapy, po ktorej dokončení pribudne posledný bytový dom so 74 bytmi. Po ukončení výstavby tretej etapy ponúkne projekt v Žiline celkovo 364 bytov s 270 garážovými a 114 nadzemnými parkovacími miestami.

Spoločnosť Reinoo kladie vysoký dôraz na využitie ekologických riešení a zeleň. Každý bytový dom získa zelenú strechu a v jeho okolí pribudnú vzrastlé stromy s minimálnou výškou šesť metrov. Zelené vegetačné strechy s izolačnými vrstvami podporujú dobrú mikroklímu prostredia a zabraňujú prehrievaniu budovy a okolia.

V lokalite pribudnú aj vsakovacie nádrže a zapustené kontajnery. Súčasťou projektu je tiež výstavba detského ihriska, ktorá už bola zahájená v uplynulých mesiacoch.

Nové byty vyrastajú v pešej dostupnosti od Vodného diela Žilina a žilinského lesoparku Chrasť. V blízkosti sa nachádza viacero možností trávenia voľného času, či už pri športe, turistike alebo na prechádzke s rodinou. Okrem toho sú v okolí dostupné jasle, materské a základné školy, supermarkety, klientske centrum, kostol, pošta, lekárne, obchody, kaviarne a reštaurácie.

Každý z bytov má deliace steny so zvukovoizolačného železobetónu s hrúbkou 200 mm alebo akustickej tehly hrúbky 250 mm. Rovnako aj plastové okná sú vybavené tepelno a zvukovo izolačným trojsklom. Nadštandardné balkóny sú kryté a s rozmermi 2 x 3,8 metra poskytujú dostatok priestoru. Projekt ponúka na najvyššom poschodí bytových domov priestor pre strešné 2 a 4 izbové byty s terasami.