NORDCITY Poštová

  |  

Poštová 1, 01008 Žilina

adresa

10 440 m²

kancelárske priestory

2 260 m²

obchodné priestory

265

parkovacie miesta
LEED Gold logo
Stavba roka 2019

Moderná kancelárska budova dokončená v roku 2019 v najvyššom štandarde s certifikáciou LEED GOLD. Táto budova je prvá dokončená v novej biznis zóne Poštová a jediná kancelárska budova v porovnateľnom štandarde v Žiline.

Ponúka vysokú variabilitu kancelárskych priestorov, svetlú výšku stropov 3,2 m, akustické kazetové podhľady, zdvojenú podlahu, HVAC systém, strážnu službu, kamerový a prístupový systém, parkovanie.

Projekt budovy vychádza z konceptu modernej a trvalo udržateľnej stavby, šetrnej k životnému prostrediu, materiálovým a energetickým zdrojom a zároveň vytvárajúcej zdravé a príjemné vnútorné prostredie.

Dominantou je kryté átrium s jazierkom a exotickými stromami.

Stiahnuť brožúru

PARKOVANIE

Od 1.11.2023 sa mení politika parkovania. Podrobné informácie nájdete tu 

O projekte

NORDCITY Poštová, ako súčasť biznis zóny NORDCITY Žilina ponúka okrem moderných kancelárskych a obchodných priestorov aj dostatočný počet parkovacích miest a zelených plôch v jej okolí. Návštevníci a zamestnanci budovy ocenia moderné spojenie funkčnosti, estetiky a ekologického pozadia, ktoré prináša spokojnejší pracovný život.

Budova je vsadená do výhodnej lokality širšieho centra s množstvom benefitov. Pýši sa výbornou dopravnou dostupnosťou, blízkosťou centra mesta a dôležitých inštitúcií, zdravotníckych služieb a športovísk. Zároveň je sa nachádza v pomerne tichej lokalite v blízkosti najväčšieho žilinského sídliska. 

10 440 m²

kancelárskych priestorov

2 260 m²

obchodných priestorov

265

parkovacích miest

2 800 m²

plocha typického podlažia

5

nadzemných podlaží

80

bicyklových miest

Štandard budovy

 • 24/7 prístup do budovy a strážna služba
 • flexibilné delenie podlažia podľa individuálnych potrieb zdvojená podlaha
 • akustický stropný podhľad
 • interiérové rolety
 • antistatický koberec
 • otváracie sklopné okná
 • zabezpečenie budovy kamerovým systémom
 • kartový prístup
 • klimatizácia a vykurovanie
 • vzduchotechnika
 • technická údržba a upratovacia služba
 • kvalitné obklady a dlažby v spoločných priestoroch
 • bezbariérový vstup do objektu
 • inteligentný systém riadenia prostredia
 • evakuačný rozhlas a elektronická požiarna signalizácia
 • zelené plochy v okolí budovy, oddychová zóna so zeleňou a vodnou plochou v átriu
 • inteligentný parkovací systém
 • nabíjačky pre elektromobily
 • stravovanie a kaviareň v budove
 • strážený priestor pre uskladnenie bicyklov
 • sprchy pre zamestnancov/cyklistov

Pôdorysy

Prostredie a služby

Okolie budovy a átrium

Výrazne priestranné a vzdušné kryté átrium budovy dopĺňajú interiérové jazierka a stromy. Veľký dôraz bol kladený na okolie budovy so zelenými zónami, vrátane parku s lavičkami a oddychovými zónami.


Kantína Poštová

Gastronomické služby sú poskytované priamo v budove v príjemne zariadenej modernej reštaurácii Kantína Poštová.


Post Café

Príjemné prostredie na posedenie pri kvalitnej káve ponúka kaviareň Post Café na prízemí budovy.


Pilates na Poštovej

Moderné pilates štúdio ladené v upokojujúcich farbách s pekným výhľadom a profesionálnym vybavením poskytne všetko, čo potrebujete pre cvičenie a odpútanie sa od každodenného stresu. Každá hodina je navyše vedená pod dohľadom skúsenej fyzioterapeutky a inštruktorky.

Post Bakery

Remeselná pekárnička s obchodíkom zameraným na slovenských výrobcov. 

Nario - Interiérové štúdio

Obchodno-výrobná spoločnosť v oblasti stolárskej a nábytkárskej výroby predovšetkým nábytok na mieru pre širokú škálu klientov.

NORDCITY Poštová ocenená certifikátom LEED GOLD v4

NORDCITY Poštová je navrhnutá a dokončená s ohľadom na environmentálne prostredie a s pomocou najlepších technológií v najvyššom štandarde. Budove Poštová bol v októbri 2019 udelený certifikát LEED GOLD v4. Pre získanie certifikátu LEED v kategórii GOLD vo verzii v4 je nevyhnutné splniť náročné požiadavky v oblasti ochrany životného prostredia a ľudského zdravia. Proces získania certifikátu bol okrem energetických úspor zameraný najmä na zlepšenie kvality pracovného prostredia a jeho optimalizácie na životné prostredie.

NORDCITY Poštová je stavbou roka 2019 (v dvoch kategóriách)

Biznis centrum NORDCITY Poštová v Žiline vyhralo v celoslovenskej súťaži Stavba roka 2019 hneď dve kategórie – Cenu za mimoriadnu kvalitu realizácie stavby a Cenu za uplatnenie vedy a výskumu pri navrhovaní a zhotovovaní stavby.

Novinky týkajúce sa projektu

31.10.2023

Realitný fond ERSTE Realitná Renta odkúpil žilinskú budovu Poštová v novovznikajúcom žilinskom administratívnom centre NORDCITY

Realitný fond ERSTE Realitná Renta urobil akvizíciu administratívnej budovy NORDCITY Poštová v Žiline od developerskej spoločnosti Reinoo. Do portfólia fondu tak pribudla ďalšia nehnuteľnosť, čo je pre podielnikov a potenciálnych klientov dobrá správa. Znamená totiž pre nich aj širšiu diverzifikáciu, keďže ide o prvú investíciu fondu mimo Bratislavy. Fond Erste Asset Management GmbH, ERSTE Realitná Renta vznikol v roku 2019, zameraný je na investície do kvalitných komerčných ekologických budov v dobrých lokalitách. Pre klientov je doplnkovou dlhodobou investíciou k tradičným aktívam, keďže vývoj hodnoty nehnuteľností priamo nesúvisí s vývojom iných finančných nástrojov, ako sú napríklad akcie či dlhopisy. Súčasne môže slúžiť na zachovanie dlhodobej hodnoty v časoch vysokej inflácie. „Tak ako sme sľúbili, pokračujeme v raste nášho fondu. Kúpou budovy v centre, akým Žilina nepochybne je, chceme vyslať signál o význame investícií aj mimo Bratislavy. Tiež umožniť investorom vo fonde ERSTE Realitná Renta spolupodieľať sa na dynamickom raste tohto regiónu,“ vysvetľuje Pavol Vejmelka, riaditeľ Erste Asset Managementu na Slovensku. Budova Poštová je prvou budovou postavenou v rámci IT a technologickej zóny NORDCITY Žilina. Súčasťou zóny sú aj administratívna budova Obchodná a spoločný Parkovací dom s kapacitou 600 parkovacích miest. Budova prešla rozsiahlou rekonštrukciou v roku 2019 a disponuje prenajímateľnou plochou skoro 13 000 metrov štvorcových. Z tejto plochy tvoria 10 600 m2 kancelárske priestory a 2350 m2 obchodné priestory. Zámerom developera je, aby vznikajúca zóna NORDCITY vytvorila priestor s výmerou nad 33-tisíc metrov štvorcových. „NORDCITY Poštová je dominantou našich projektov v Žiline. Táto lokalita má vynikajúcu dostupnosť k dôležitým dopravným uzlom a verejnej infraštruktúre, pričom sa nachádza v pokojnom prostredí v blízkosti najväčšieho sídliska v Žiline a univerzitného kampusu,“ vysvetľuje Milan Dubec, výkonný riaditeľ Reinoo a.s. NORDCITY Poštová sa vyznačuje modernými a ekologickými kancelárskymi priestormi s energetickou efektívnosťou na úrovni A1. V okolí budovy sú najnovšie retenčné nádoby a lapače ropných látok, ktoré majú schopnosť zachytiť až 300 m³ dažďovej vody. Tým prispeje aj k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Tiež má certifikát LEED GOLD V4 (Leadership in Energy and Environmental Design), čím sa stala prvou administratívnou budovou v Žilinskom regióne, ktorá spĺňa prísne normy týkajúce sa energetického a environmentálneho dizajnu. Spoločnosť Erste Asset Management GmbH, pobočka Slovenská republika, patrí medzi najväčšie správcovské spoločnosti na slovenskom trhu. Svojim klientom ponúka produkty a služby v oblasti správy fondov a riadenia investičných portfólií. Vznikla v roku 2001 pod názvom Asset Management Slovenskej sporiteľne ako dcérska spoločnosť Slovenskej sporiteľne a v júli 2023 sa zlúčila so spoločnosťou Erste Asset Management GmbH.

Lokácia projektu

Kontakt

0903 140 196

telefón

Poštová 1, 010 08, Žilina

adresa