Zelené Vlčince budú zelené

1.03.2021

Pri novom bytovom komplexe na sídlisku Vlčince vysadia na jar vzrastlé platany s výškou 12 metrov.

Projekt výstavby nových bytov na žilinskom sídlisku Vlčince, ktorý nesie názov Zelené Vlčince, napreduje výrazným tempom. Zatiaľ čo sa aktívne pracuje na stavbe druhej etapy, prvé dva bytové domy už čakajú na kolaudáciu.

Nová štvrť získala aj novú ulicu Pražská, tá sa pripája neďaleko čerpacej stanice na Obežnú. Samotný názov bytového komplexu napovedá o tom, aké by malo byť jeho prostredie. Zelené strechy či vsakovacie nádrže sú samozrejmosťou, hlavnou prednosťou však budú vzrastlé stromy s výškou približne dvanásť a viac metrov.

Tie vysadia v okolí bytových domov hneď po ukončení stavebných prác. Developer v tomto prípade kladie veľký dôraz na využitie ekologických riešení a zeleň, preto garantuje nové stromy v čo najväčšom možnom počte.

Aby prostredie mohlo byť zelené už krátko po dokončení, budú použité stromy zo záhradníckej škôlky. Nakoľko je vek týchto platanov približne pätnásť rokov, developer si ich presadením doslova kúpil čas.

Bytový komplex Zelené Vlčince tak bude už počas tejto jari doplnený o desiatky nových stromov, ktoré spríjemnia život obyvateľom lokality.