Poštová je stavbou roka! A to rovno v dvoch kategóriách

2.07.2020

Biznis centrum Poštová 1 v Žiline vyhralo v celoslovenskej súťaži Stavba roka 2019 hneď dve kategórie – Cenu za mimoriadnu kvalitu realizácie stavby a Cenu za uplatnenie vedy a výskumu pri navrhovaní a zhotovovaní stavby.

Prvým ocenením, ktoré na prestížnej súťaži získalo biznis centrum Poštová 1, je Cena za mimoriadnu kvalitu realizácie stavby. Pod toto ocenenie sa podpísalo celkové prevedenie stavby, dôraz na detaily, kvalita materiálov a prevedenie vnútorného a vonkajšieho pracovného, ale aj oddychového prostredia. Tieto parametre už viac ako rok oceňujú každodenne aj viac ako 2 tisícky návštevníkov a zamestnancov pracujúcich v tejto modernej budove.

Druhou cenou je Cena za uplatnenie vedy a výskumu pri navrhovaní a zhotovovaní stavby, kde porotu zaujalo najmä architektonické riešenie prestrešenia átria a úprava existujúceho skeletu, kde bolo použitá inovatívna a jedinečná technológia spúšťania stropov. Jednotlivé časti boli zdvíhané a spúšťané do novej polohy, čím sa odstránili výškové rozdiely podláh jednotlivých podlaží. Realizáciou spúšťania stropov bolo okrem zefektívnenia priestorov aj výrazne znížené množstvo odpadu a spotreba nového materiálu na stavbe, čo má v konečnom dôsledku významný dopad na životné prostredie.


Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia aj tento rok vyhlásilo súťaž Stavba roka s cieľom podporiť kvalitnú realizáciu stavebných diel na Slovensku. Hlavnými partnermi v tomto procese sú Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Slovenská komora stavebných inžinierov, Slovenská komora architektov a Zväz stavebných podnikateľov Slovenska.

Súťaž sa tradične vyhlasuje pre všetky stavby v kategóriách budovy a inžinierske stavby – novostavby, rekonštrukcie a obnovy – realizované na území Slovenskej republiky. Napriek každoročnej silnej konkurencii prihlásených stavieb (najmä z okolia Bratislavy) sa Poštovej podarilo získať ako jedinej dve ocenenia.

Záznam z odovzdávania cien Stavba roka 2019 si môžete pozrieť 2.7.2020 od 20:10 na RTVS 2.


Spoločnosť Reinoo, a.s. za ktorou stojí zakladateľ najúspešnejšej slovenskej internetovej spoločnosti Azet.sk - Milan Dubec. Spoločnosť sa venuje developmentu kancelárskych budov, rezidenčných komplexov a prenájmu kancelárskych nehnuteľností už od roku 2011. Reinoo v roku 2017 obnovila budovu v rakúsko-uhorskej obchodnej Banky na Legionárskej ulici v Žiline. V roku 2019 zrekonštruovala budovu Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 13 000 m2 prenajímateľnej plochy v certifikácii LEED v4 GOLD.

Aktuálne v Žiline stavia až 360 bytov spolu v dvoch etapách najväčšieho žilinského rezidenčného projektu Zelené Vlčince a v bytovom projekte Retro v centre. Spoločnosť Reinoo pôsobí aj v Púchove, kde pracuje na výstavbe prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom I., ako aj bytového domu Rubicon a zároveň plánuje výstavbu druhej etapy Pod Zábrehom II. Tieto tri púchovské projekty prinášajú spolu 270 nových bytov.