Symbolickým poklepaním základného kameňa začala výstavba žilinskej administratívnej budovy Obchodná

26.08.2021

V stredu, 25. augusta, bol v Žiline symbolicky poklepaný základný kameň novej administratívnej budovy Obchodná. Za jej výstavbou stojí developerská spoločnosť Reinoo, ktorej majiteľom je podnikateľ Milan Dubec. Obchodná na 8. poschodiach prinesie viac ako 13 000 m2 prenajímateľných plôch a viac ako 500 parkovacích miest v podzemnej garáži a parkovacom dome. Jej výstavba by mala byť dokončená v druhom kvartáli 2023 a náklady na stavbu dosiahnu 18 miliónov eur.

Budova sa nachádza na Obchodnej ulici v mestskej časti Vlčince a bude súčasťou Biznis zóny Poštová. Po dokončení sa stane druhou budovou v tejto zóne, ktorej celkovou súčasťou majú byť tri administratívne budovy a parkovací dom.

„Výstavba administratívnej budovy Obchodná je pre našu spoločnosť kľúčovým projektom, ktorý zároveň odzrkadľuje náš prístup k developmentu. Okrem kvalitnej architektúry a moderných technologických riešení pri jej výstavbe kladieme veľký dôraz na ekologické aspekty, zeleň či verejné priestory,“ hovorí Milan Dubec, CEO spoločnosti Reinoo. „Zároveň má veľký význam pre samotné mesto, keďže vo firmách, ktoré v nej budú sídliť, môže vzniknúť vyše tisíc nových pracovných miest v sektoroch s pridanou hodnotou,“ dodáva.


Obchodná svojim nájomcom ponúkne inovatívny koncept kancelárskych a obchodných priestorov v najvyššom štandarde. Dominantou budovy bude oddychová strešná zóna s úžasným panoramatickým výhľadom, ktorá ponúka priestor na relax či organizovanie rôznych eventov.

Súčasťou budovy bude aj podzemné parkovisko a parkovací dom. Ten bude fungovať na princípe „Smart parkingu“, teda mimo pracovných hodín bude k dispozícii obyvateľom okolitých bytových domov a pomôže tak zlepšiť situáciu s parkovaním v mestskej časti Vlčince.

V okolí budovy vznikne množstvo novej zelene a verejné priestory, ktoré budú pozostávať z vytvorenia vegetačných úprav prírode blízkeho charakteru, vybudovania komunikácií pre peších z prírodných materiálov a z doplnenia prvkov drobnej architektúry. Environmentálnych nastavením bude projekt cieliť na získanie prestížnych certifikátov LEED PLATINUM a WELL PLATINUM.