Hollého 6 – reprezentatívne kancelárie v centre Žiliny

5.03.2019

Developerská spoločnosť Reinoo začala výstavbu kancelárskeho objektu na ulici Hollého 6 v centre Žiliny. Administratívny objekt Hollého 6 nahradí na tomto pozemku už asanovanú schátranú budovu. Po dokončení objekt ponúkne viac ako 1 900 m2 prenajímateľnej kancelárskej plochy a 41 parkovacích miest.

Nová kancelárska budova, ktorej autorom je ateliér GAŽO architekti, bude mať päť nadzemných podlaží, pričom posledné podlažie bude využívať rozľahlú terasu. Projekt počíta s výrazným znížením pôvodnej zastavanosti pozemku na polovicu.


„Každé centrum mesta má svoj Genius loci. Preto sme pristupovali k tejto výstavbe veľmi citlivo. Naša budova prináša vysoký štandard, ktorý si dnešní firemní klienti vyžadujú. Ponúkneme variabilné priestory, s množstvom svetla, otváravými oknami s možnosťou prirodzeného vetrania kancelárskych priestorov, svetlou výškou 3 metre a kvalitnou zvukovou izoláciou medzi kanceláriami. Verím, že firmy, ako aj ich zamestnanci tieto prvky ocenia. Nezabudli sme ani na zelené riešenia, ktoré sa snažíme v každom našom projekte využívať v maximálne možnej miere. Strecha budovy bude zelená a využijú sa vsakovacie systémy na zadržiavanie dažďovej vody. Okolie projektu dotvoríme novo vysadenými vzrastlými stromami,“ povedal Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo.

Lokalita na Hollého ulici, patrí k tým najlepším v Žiline. Je priamo v centre mesta, blízko autobusovej aj vlakovej stanice, s dobrou dostupnosťou na diaľničný obchvat. To umožňuje dobré spojenie pre viac ako 500 000 ľudí z okolia 45 km. V pešej dostupnosti kancelárií sa do 10 minút nachádzajú všetky dôležité inštitúcie ako banky, notár, pošta, hotely či obchodné centrá.

„Od začiatku nám bol jasné že objekt v takejto lokalite si zaslúži nadštandardné architektonické riešenie. Navrhli sme reprezentatívny administratívny objekt, pričom základom je že jeho výška a objem rešpektuje mierku už existujúcej uličnej zástavby. Výraz určuje pravidelná mrežová fasáda z béžových lícových tehiel s jediným typom okna. Veľký dôraz sme pritom kládli na proporcie, materiály, farebnosť a stvárnenie detailov - tak aby tento dom dôstojne reprezentoval svojich budúcich užívateľov.“ vysvetľuje autor projektu Peter Gažo.


Spoločnosť Reinoo sa zameriava na rezidenčné a kancelárske developerské projekty. V roku 2017 dokončila obnovu historickej budovy Banky na Legionárskej ulici v Žiline vedľa synagógy. Úspešne dokončila výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú bude po dokončení tvoriť 108 bytov v šiestich bytových domoch. Aktuálne dokončuje projekt rekonštrukcie bývalej budovy Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá po ponúka viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy. V Žiline začína stavať aj svoj najväčší rezidenčný projekt Zelené Vlčince, ktorý prinesie 140 bytov v prvej etape.