NORDCITY Parkovací dom

  |  

Parkovacích miest

580

Podlažia

10

Nabíjacie stanice pre elektromobily

4

NORDCITY Parkovací dom je cenným doplnkom rozširujúcej sa biznis zóny na Obchodnej ulici. Poskytuje parkovanie v dvoch úrovniach PREMIUM (1.-2. podlažie) a BASIC (3.-10. podlažie), kde môže zaparkovať každý klient, zamestnanec, ale aj verejnosť.

Prvé dve hodiny parkovania sú ZADARMO.

Táto synergia medzi našim parkovacím domom a rastúcou obchodnou zónou ešte viac zlepší dostupnosť a pohodlie pre firmy, podniky aj návštevníkov.

O projekte

NORDCITY Parkovací dom má 10 podlaží a 580 parkovacích miest, ktoré sú dostupné pre klientov, zamestnancov a verejnosť. Na streche parkovacieho domu sú umiestnené fotovoltické panely, ktoré dokážu produkovať energiu aj zo zadnej strany panelu. Prepúšťajú svetlo, potrebné pre rast zelenej strechy, ktorá sa nachádza pod celou fotovoltickou plochou. Ročne týmto spôsobom vyrobíme približne 135 MWh elektrickej energie, čo zodpovedá 10% spotreby energie budovy veľkej ako NORDCITY Obchodná.

GALÉRIA PROJEKTU

Novinky týkajúce sa projektu

29.09.2023

NORDCITY Parkovací dom je skolaudovaný a do 31.12.2023 ZADARMO

Nájsť vhodné parkovacie miesto v rušnom meste môže byť často zdĺhavé a problematické. Vo svete, kde je každý štvorcový meter vzácny, je dobre navrhnuté parkovisko skutočným prevratom. S nadšením oznamujeme dokončenie nášho najnovšieho projektu Parkovacieho domu, ktorého cieľom je poskytnúť veľmi potrebné riešenie preplnenej a náročnej situácie s parkovaním na sídlisku Vlčince v Žiline. Tieto parkovacie miesta budú navyše cenným doplnkom rozširujúcej sa biznis zóny na Obchodnej ulici. Táto synergia medzi naším parkovacím domom a rastúcou obchodnou zónou ešte viac zlepší dostupnosť a pohodlie pre firmy, podniky aj návštevníkov. Testovacia prevádzka do 31.12.2023, parkovanie pre verejnosť zadarmo NORDCITY Parkovací dom ponúka až 10 parkovacích úrovní. S priestrannými parkovacími poschodiami bude nájdenie miesta pre vaše vozidlo hračkou, a to aj v tých najrušnejších hodinách. Navyše, všetky autá budú v parkovacom dome v bezpečí. Komplexný kamerový systém pokrýva všetky vchody a jeho súčasťou je aj inteligentný systém s funkciou rozpoznávania EČV. Moderná a elegantná fasáda parkoviska pridáva k estetickej príťažlivosti tejto oblasti. Konštrukcia domu zabezpečuje prirodzené vetranie, doplnené technológiou snímania CO2, ktoré dohromady zaisťujú pohodlné, vzdušné  a bezpečné prostredie pre vaše vozidlo aj pre vás. Novinkou pri parkovacích domoch v Žiline je zelená strecha. Urobili sme krok k zelenšej budúcnosti tým, že sme polovicu našej strechy venovali sviežej zelenej výsadbe. A mysleli sme aj na majiteľov elektrických áut, ktorých počet sa postupne zvyšuje. Aby sme držali krok s dobou, nainštalovali sme šesť nabíjacích staníc. Jednoduchý prístup k parkovacím miestam je zaručený tromi schodiskami, výťahmi a dvomi vyznačenými východmi pre chodcov (Obchodná a Poštová). Parkovisko ponúka rýchly a bezproblémový výjazd na dva smeru výjazdu - centrum a Vlčince. Súčasťou nášho parkovacieho domu je inteligentný parkovací systém s dvomi platobnými zónami PREMIUM (1-2 úroveň) a BASIC (3-10 úroveň), ktoré monitoruje kamerový systém s rozpoznávaním EČV. Momentálne sa parkovací dom nachádza v testovacej prevádzke a parkovanie je do 31. decembra pre všetkých úplne zadarmo. Po spoplatnení parkovania budú môcť návštevníci novej IT a technologickej zóny NORDCITY zaplatiť hotovosťou alebo platobnou kartou či prostredníctvom QR kódu online cez platobnú bránu.

Lokácia projektu

Kontakt

web

www.parkovanie.nordcity.sk

Poštová 1, 010 08, Žilina

adresa