NORDCITY Žilina najlepšie miesto pre prácu

6.02.2024

Dve kancelárske a obchodné budovy NORDCITY Obchodná a NORDCITY Poštová ponúkajú priestory v najvyššom štandarde.

Flexibilné a udržateľné pracovné prostredie

NORDCITY poskytuje niekoľko možností pre kancelárske priestory a ponúka flexibilné riešenia pre firmy rôznych veľkostí. Priestory je možné prispôsobiť špecifickým potrebám každej firmy, či už ide o otvorené pracovné priestory, individuálne kancelárie alebo chill zóny. Významný dôraz je kladený aj na udržateľnosť a ekologickosť, čo zahŕňa používanie obnoviteľných zdrojov energie a zelených technológií. Budova NORDCITY Poštová bola ocenená v certifikácii LEED v4 GOLD.

Akustické stropy pre tiché a produktívne prostredie

Akustické stropy v kanceláriách NORDCITY sú navrhnuté tak, aby minimalizovali hluk a zvýšili súkromie. Tento prvok je kľúčový pre vytvorenie tichého a produktívneho pracovného prostredia, ktoré umožňuje zamestnancom sústrediť sa na svoju prácu bez rušivých zvukov.

Vynikajúce odvetranie

Systém odvetrania v oboch budovách patriacich do NORDCITY je navrhnutý tak, aby zabezpečil čerstvý a čistý vzduch. Pre zabezpečenie čistoty ovzdušia v budove sú pravidelne vykonávané testy pitnej vody a vzduchu. Vzduch je prefiltrovaný dvojitou filtráciou s filtrami triedy F9 a prívod čerstvého vzduchu je zabezpečený dvomi vzduchotechnickými jednotkami o výkone 87 000 m3/hod. Vďaka tomu majú zamestnanci budovy k dispozícii kvalitnejší vzduch v interiéri, s menšou koncentráciou CO2.

Ekologické riešenia

Strecha budovy NORDCITY Obchodná je na 70% pokrytá zeleňou a zvyšnú časť tvorí vysokoodrazový asfaltový pás svetlej farby. Spojenie týchto dvoch riešení zabezpečí, že budova sa nebude v horúcich mesiacoch prehrievať. Na pozemku je zároveň vybudovaných 90m³ vsakovacích nádrží + 30m³ retenčných nádrží, ktoré zachytia 100% zrážkovej vody. Táto voda je následne využitá na závlahu okolitej zelene a strechy. Toto ekologické riešenie nielenže znižuje možnosť záplav, ale aj prispieva k udržateľnému kolobehu vody v prírode. Možno nie je najlacnejšie, ale z dlhodobého hľadiska je určite najefektívnejšie.

Chill zóny pre relax a neformálne stretnutia

Každý klient či zamestnanec NORDCITY má prístup k chill zónam, ktoré sú ideálne pre relaxáciu a neformálne stretnutia. Na streche NORDCITY Obchodná sa nachádza priestranná zelená strecha, s lavičkami, rastlinami, fontánou a nádherným výhľadom na Žilinu. V NORDCITY Poštová zase nájdete presvetlené átrium s exotickými rastlinami a jazierkom, v ktorom plávajú farebné Koi kapre.

Vizuálne atraktívne prostredie

NORDCITY Žilina sa vyznačuje nielen svojím moderným dizajnom a dôrazom na praktickosť pracovného prostredia, ale tiež svojím jedinečným vizuálne atraktívnym interiérom. Machové steny a zelené rastliny prispievajú k zlepšeniu kvality vzduchu a celkovej pohody v kanceláriách. Kancelárie v NORDCITY sú navrhnuté s dôrazom na moderný a štýlový dizajn. Každý pracovný priestor je unikátny a odzrkadľuje najnovšie trendy v dizajne interiérov. Práca v príjemnom a atraktívnom prostredí zlepšuje pracovnú morálku a zvyšuje celkovú spokojnosť a lojalitu zamestnancov voči svojmu zamestnávateľovi.

Pohodlné parkovanie v NORDCITY Parkovací dom

Okrem niekoľkých spomínaných benefitov, ktoré majú zamestnanci zóny Nordcity nesmieme zabudnúť predovšetkým na tú podstatnú výhodu, ktorá šetrí drahocenný čas a tou je parkovanie. NORDCITY Parkovací dom poskytuje 600 parkovacích miest, kde môže zaparkovať každý klient zamestnanec, ale aj verejnosť. Prvé dve hodiny parkovania sú ZADARMO.

IT a technologické srdce Žiliny – NORDCITY, je miestom, ktoré predstavuje ideálnu kombináciu funkčnosti, komfortu a estetiky.


Ďalšie novinky

Zobraziť všetky
31.10.2023

Realitný fond ERSTE Realitná Renta odkúpil žilinskú budovu Poštová v novovznikajúcom žilinskom administratívnom centre NORDCITY

Realitný fond ERSTE Realitná Renta urobil akvizíciu administratívnej budovy NORDCITY Poštová v Žiline od developerskej spoločnosti Reinoo. Do portfólia fondu tak pribudla ďalšia nehnuteľnosť, čo je pre podielnikov a potenciálnych klientov dobrá správa. Znamená totiž pre nich aj širšiu diverzifikáciu, keďže ide o prvú investíciu fondu mimo Bratislavy. Fond Erste Asset Management GmbH, ERSTE Realitná Renta vznikol v roku 2019, zameraný je na investície do kvalitných komerčných ekologických budov v dobrých lokalitách. Pre klientov je doplnkovou dlhodobou investíciou k tradičným aktívam, keďže vývoj hodnoty nehnuteľností priamo nesúvisí s vývojom iných finančných nástrojov, ako sú napríklad akcie či dlhopisy. Súčasne môže slúžiť na zachovanie dlhodobej hodnoty v časoch vysokej inflácie. „Tak ako sme sľúbili, pokračujeme v raste nášho fondu. Kúpou budovy v centre, akým Žilina nepochybne je, chceme vyslať signál o význame investícií aj mimo Bratislavy. Tiež umožniť investorom vo fonde ERSTE Realitná Renta spolupodieľať sa na dynamickom raste tohto regiónu,“ vysvetľuje Pavol Vejmelka, riaditeľ Erste Asset Managementu na Slovensku. Budova Poštová je prvou budovou postavenou v rámci IT a technologickej zóny NORDCITY Žilina. Súčasťou zóny sú aj administratívna budova Obchodná a spoločný Parkovací dom s kapacitou 600 parkovacích miest. Budova prešla rozsiahlou rekonštrukciou v roku 2019 a disponuje prenajímateľnou plochou skoro 13 000 metrov štvorcových. Z tejto plochy tvoria 10 600 m2 kancelárske priestory a 2350 m2 obchodné priestory. Zámerom developera je, aby vznikajúca zóna NORDCITY vytvorila priestor s výmerou nad 33-tisíc metrov štvorcových. „NORDCITY Poštová je dominantou našich projektov v Žiline. Táto lokalita má vynikajúcu dostupnosť k dôležitým dopravným uzlom a verejnej infraštruktúre, pričom sa nachádza v pokojnom prostredí v blízkosti najväčšieho sídliska v Žiline a univerzitného kampusu,“ vysvetľuje Milan Dubec, výkonný riaditeľ Reinoo a.s. NORDCITY Poštová sa vyznačuje modernými a ekologickými kancelárskymi priestormi s energetickou efektívnosťou na úrovni A1. V okolí budovy sú najnovšie retenčné nádoby a lapače ropných látok, ktoré majú schopnosť zachytiť až 300 m³ dažďovej vody. Tým prispeje aj k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Tiež má certifikát LEED GOLD V4 (Leadership in Energy and Environmental Design), čím sa stala prvou administratívnou budovou v Žilinskom regióne, ktorá spĺňa prísne normy týkajúce sa energetického a environmentálneho dizajnu. Spoločnosť Erste Asset Management GmbH, pobočka Slovenská republika, patrí medzi najväčšie správcovské spoločnosti na slovenskom trhu. Svojim klientom ponúka produkty a služby v oblasti správy fondov a riadenia investičných portfólií. Vznikla v roku 2001 pod názvom Asset Management Slovenskej sporiteľne ako dcérska spoločnosť Slovenskej sporiteľne a v júli 2023 sa zlúčila so spoločnosťou Erste Asset Management GmbH.